پریکاردیوسنتز

تعریف، پریکاردیوسنتز، کشیدن خون یا مایع از کیسه ی پریکارد، از طریق وارد کردن سرسوزن از راه پوست است. این پروسیجر جهت برداشتن فشار از روی قلب و گرفتن مایع پریکارد جهت آنالیز استفاده میشود.

اندیکاسیونها

• تعیین علت پریکاردیت یا افیوژن پریکارد

تامپوناد قلبی

 

________________

۵۵۰ پریکا رد بوستر

آموزش های قبل از پروسیجر

• توضیح پزشک در مورد پروسیجر و علت آن را مرور کنید. بیمار را تشویق کنید تا سؤالاتش را بپرسد و ترس ها و اضطراب های خود را بیان کند، نیاز به تکمیل فرم رضایتنامه را توضیح دهید.

مروری بر مراقبتهای قبل از پروسیجر ه به بیمار آموزش دهید که ۴ تا ۶ ساعت قبل از بروسیجر از خوردن و آشامیدن پرهیز

کند. به بیمار توضیح دهید که پروسیجر تحت بیحسی موضعی انجام شده و آرامبخش تجویز خواهد شد. بیمار را اگاه کنید که پوست از حاشیه دندهای چپ تا زائده گریفوئید تمیز و ضدعفونی خواهد شد. توضیح دهید بیمار در حالتی که سر تخت ۳۰-۲۰ درجه بالا آورده شده قرار می گیرد. به بیمار بگویید که قبل از پروسیجر تستهای آزمایشگاهی و الکتروکاردیوگرام ۱۲ اشتقاقی به طور کامل انجام خواهد شد. توضیح دهید که در طول پروسیجر علایم حیاتی، نبض پارادوکس و فشار نبض بیمار مانیتور خواهد شند. به بیمار بگویید که تیم درمان و داروهای اورژانسی اماده و در دسترس خواهد بود. توضیح دهید که اکسیژن از طریق ماسک یا کانولا داده خواهد شد.

مروری بر مراقبت شای پس از پروسیجر بیمار را آگاه کنید که از نظر علایم، عوارضل و عود تامپوناد قلبی و افیوژن پریکارد کنترل خواهد شد. به بیمار توضیح دهید که لازم است در تخت استراحت کند. به بیمار بگویید که صداهای قلبی و فشار خون کنترل خواهد شد. برای بیمار توضیح دهید که کاتتر ممکن است برای چند ساعت در محل باقی بماند؛ این عمل امکان تخلیه ی مایع با نیروی جاذبه را فراهم میکند.

عوارض جانبی و متشکلات سوراخ شدن شریان کرونری، بطن، ریه یا کبد دیس ریتمی ها از جمله فیبریلاسیون بطنی پارگی ریه پنوموتوراکس امبولی هوا تامپوناد قلبی مه صدمه به میوکارد

{Ei عوارفال خطرناک: سوراخ شدن شریان، بطن، ریه یا کبد

فتق مراقیت در منزل اطلاعات عمومی ه آموزش های کتبی و شفاهی به بیمار و مراقبت دهنده بدهید و برای آنها نام و شماره

 

________________

بالاخا، بر روی نسرین تمامی نیرویرایی از آC) را به بیر دست ۵۵۱

تلفن پزشک یا پرستار را فراهم کنید تا در صورت بروز هرگونه سؤال تماس بگیرند. هرگونهٔ توضیح در مورد پروسیجر و مراقبت تکمیلی خاص پس از پروسیجر را مرور کنسل.

علایم هشسداردهند هشدار: علایم و شکایاتی را که باید به پزشک و پرستار گزارش شوده مرور کنید.

بر اهمیت ویزیت های منظم و پیگیر تأکید کنید و مطمئن شوید که بیمار نام و شماره تلفن های ضروری را دارد.

پرسش و پاسخ

همه چیز در مورد پگ

از قسمت پرسش و پاسخ زیر یا از طریق پیام رسان های موجود با شماره 09120059441 میتوانید سوالات خودرا مطرح کنین

سیمرغ طب حس خوب سلامتی برای همه                                    

نظرات کاربران
ارسال نظر
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید